Wiertnice BST
DN 1500 - DN 2000 - DN 3000
Poprzedni
Następny

Bazująca na ramie głównej i na hydraulicznie obracanym stole nośnym.
Wiertnica służy do wiercenia otworów w dennicach oraz zbiornikach betonowych do DN 3000mm (Ø zew 3300mm) wysokości H-2650 mm oraz wadze nie przekraczającej 12.000 kg.
Uwzględniając specyficzne wytyczne, maszyna ta nie może być używana do innych niż przewidziano zadań. Bazuje ona na ramie głównej oraz na hydraulicznie obracanym stole. Wyposażona w boczne kurtyny ochronne TWS przed pryskaniem urobku.
Operator ma do dyspozycji pulpit sterowniczy ze sterowaniem PLC, wyposażony w pełni dotykowy panel HMI z oknem dialogowym, w którym podawane są wszystkie parametry technologiczne.
Maksymalna średnica wierconego otworu przy zastosowaniu odpowiedniej koronki to Ø1200, natomiast najmniejszym otworem/koronką jest otwór Ø150. Wiertnica wyposażona w agregat hydrauliczny ze stopniową regulacją obrotów wiertła, od 0 obr/min. do max. 400 obr/min.
Po ustawianiu produktu na stole obrotowym i po wyzerowaniu wiertnicy operator współrzędną wlotu studni, wiertnica automatycznie dopasuje wysokość na maszcie. Wiercenie wykonuję operator poprzez dobranie odpowiednich obrotów oraz siły docisku używając do tego potencjometrów. Po wykonaniu odwiertu operator wprowadza współrzędne wylotu nr 1, kąt stołu, wysokość wylotu ustawia się automatycznie, w trybie wiercenia operator dobiera obroty oraz siłę docisku ręcznie. Po wykonaniu odwiertu operator wprowadza współrzędna wylotu nr 2, kąt stołu, wysokość wylotu ustawia się automatycznie, w trybie wiercenia operator dobiera obroty oraz siłę docisku ręcznie. W celu zachowania żywotności, stale podawana jest woda chłodząca w miejsce odwiertu. Operator ma możliwość przesuwu kolumny o wartość +/500mm od osi, przesuw odbywa się poprzez śrubę trapezową wyposażoną w enkoder do precyzyjnego ustalenia pozycji.

Parametry techniczne:
– Maksymalna nośność 7.000 kg
– Maksymalna wysokość produktu 2000-2500 mm
– Agregat hydrauliczny 150-cio litrowy zbiornik z filtrem i chłodnicą, pompa zębata 120 bar. i pompa tłoczkowa 250 bar. Sterowanie proporcjonalne
– Boczne osłony z TWS. Do ochrony przed pryskaniem
– Maksymalna średnica wierconego otworu fi 1000
– Maksymalne obroty wiertła 400o/min.
– Mocowanie Wiertła 1 1/4″
– Sterowanie PLC, wyświetlacz HMI dotykowy(ustawienia kąta, wysokości wiertła w trybie automatycznym)
– Dopuszczanie wody chłodzącej poprzez elektrozawór
– Laserowy odczyt położenia wiertła
– Płynna regulacja obrotów wiertła 0-400 o/min
– Płynna regulacja siły docisku wiertła
– Odczyt ciśnienia na manometrach

Opis pracy:

Po ustawieniu produktu na stole obrotowym i po wyzerowaniu wiertnicy podajemy współrzędną wylotu studni, wiertnica automatycznie dopasuje wysokość na maszcie, wiercenie wykonuję operator poprzez dobranie odpowiednich obrotów, siły docisku, używając do tego potencjometrów.

Pow wykonaniu odwiertu operator wprowadza współrzędną wlotu nr. 1, podaje następnie kąt stołu, wysokość wylotu ustawia się automatycznie, w trybie wiercenia operator dobiera obroty oraz siłę docisku ręcznie.

Po wykonaniu pierwszego odwiertu operator wprowadza współrzędną wlotu nr. 2, podaje następnie kąt stołu, wysokość wylotu ustawia się automatycznie, w trybie wiercenia operator dobiera obroty oraz siłę docisku ręcznie.

Czynności są powtarzalne.

Close Menu